Eliza Chojnacka urodziła się 8 sierpnia 1975 r. W 2008 roku otrzymała Literacką Przepustkę Zwierciadła. W 2010 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. Nieporządna?, która wśród czytelników wzbudziła wiele kontrowersji. W 2012 roku ukazała się kolejna książka wzbogacona o pewien wymiar filozoficzny pt. Sinicuik.
Jednak to z Placebo wylewają się emocje i przeżycia, z których emanuje ból i cierpienie przenikające na wskroś czytelnika. Książka polecana jest nie tylko tym, którzy interesują się psychologią, ale każdemu, kto lubi analizować emocje, przeżycia, doświadczenia, metafory oraz rozbudowane opisy przebogatego życia wewnętrznego.
W swoich książkach autorka porusza problemy Współczesnego Człowieka z uwzględnieniem sfery erotyki, potrzeby tolerancji, swobody i otwartości w kontaktach damsko-męskich i damsko-damskich.
Główni bohaterowie jej powieści, to osoby nie radzące sobie z niebezpieczeństwami wynikającymi z symptomów choroby – jaką jest Życie.
W rozmowie z Beatą Patrycją Klary opublikowanej w książce pt. Rozmowy z piórami pisarka opowiedziała o swojej samoświadomości literackiej, a także o procesie twórczym.
Na codzień prowadzi swój autorski blog (blog.elizachojnacka.pl).

Eliza Chojnacka